Kokie žmonės susirenka į kursą? Kam galėtum rekomenduoti šį kursą?
Į kursus susirenka žmonės, kurie nori pokyčių savo karjeroje bei domisi perspektyvomis IT sferoje. Dalis jų taip pat ieško dalykų, kurie jiems patinka labiau. O tai gali būti ne tik UI/UX dalis, bet ir programavimas ar skaitmeninė rinkodara. Ir amžius tikrai nėra kliūtis, nepriklausomai ar žmogui 18 ar 50+.
Būtent UI/UX kursus siūlyčiau tiems, kurie mato save pagal tai ką įvardinau aukščiau.
Kokios patirties reikia, norint užsirašyti į kursą?
Norint užsirašyti į kursą patirtis nėra būtina. Reikalingi ingredientai – motyvacija gilinantis į UX/UI sritį ir kantrybė, siekiant optimalaus rezultato praktiniuose projektuose. Nieko naujo, tiesiog standartiniai dalykai kaip ir kitose srityse.
Kaip buvo/yra išskaidytas kurso laikas?
Kurso trukmė – 28 dienos. Užsiėmimai vyksta penkias dienas per savaitę. Teoriją užima 3 akademinės pamokos nuo pirmadienio iki ketvirtadienio imtinai. Teorinių pamokų metu kursų dalyviai supažindinami su pagrindiniais teorijos aspektais, didžioji dalis skiriama praktinių darbų analizei, diskusijoms, gerų/blogų praktikų nagrinėjimui, smulkesnių užduočių atlikimui auditorijoje. Taip pat 5 akademinės pamokos dienoje nuo pirmadienio iki ketvirtadienio skirtos praktiniams užsiėmimams, kurių metu atliekamos praktinės užduotys, bei dirbama prie bendro projekto. Penktadieniais praktiniai užsiėmimai vyksta visą dieną.
Kokiems dalykams labiausiai skiriamas dėmesys?
Daugiausia dėmesio skiriama praktikai ir teorijos pritaikymui būtent praktikoje. Analizuojami geri ir blogi pavyzdžiai, nagrinėjami savarankiškai atliktų užduočių darbai, diskutuojama ir ieškoma geresnių sprendimų. Nesinori, kad lankantieji kursus išeitų tik su teorinėmis žiniomis, todėl kursų metu lygiagrečiai galima pasidaryti bent dviejų egzistuojančių projektų atvejo analizes.
Kokia tavo patirtis UX dizaine?
Į UX dizainą atėjau iš Front End srities. Dirbau WEB agentūrose su projektais iš skirtingų verslo sričių kaip UX/UI specialistas. Darbą agentūrose pakeičiau į darbą vienoje verslo srityje, kur šiuo metu ir dirbu. Esu atsakingas už konkretaus produkto UX dizainą. Taip pat keliems verslams padedu optimizuojant konversiją bei gerinant naudotojų patirtį jų projektuose/produktuose.
Ar kursas paremtas asmenine patirtimi, ar tam tikra metodologija?
Kursas paremtas Lean UX principu. Svarbu tai, kas realiai suteiks naudos ir verslams ir projektų/produktų naudotojams. Ir nesvarbu kokie įrankiai naudojami užduotims atlikti, svarbu rezultatas, kuriuo būtų patenkintas verslas ir galutiniai naudotojai.
Nesam šalininkai principo „darom tik tam kad daryti“.
Žinoma, vadovaujamasi ne tik savo, bet ir kitų patirtimis, gerosiomis praktikomis, kurias taiko kiti verslai.
Ko pats išmokai iš dalyvių?
Lektoriavimas kursuose yra kasdienis mokymasis ir tobulėjimas. Kiekvieną kartą išsinešu kažką naudingo ką vėliau pritaikau ne tik ruošiantis paskaitoms, bet ir jų metu.
Tuo pačiu puiki galimybė išmokti greitai reaguoti į komentarus, skirtingas nuomones. Kartais natūraliai atsiranda noras pridėti ir šiek tiek improvizacijos tam tikrose situacijose išeinant iš paskaitos plano. Kadangi kiekvienas yra skirtinga asmenybė, tai nori nenori, kaip ir UX/UI srityje, turi įjungti empatijos režimą. Žinoma, jokiu būdu negalima pamiršti ir kalbėjimo daugiau nei vienam žmogui, tai duoda savo.
Kokie atsiliepimai iš dalyvių?
Iš savo dėstomo UX/UI kurso dalyvių dažniausiai girdžiu, kad jie visada sužino kažką naujo arba viskas būna visiškai naują. Vieniems tai papildomos žinios, kitiems galimybė nuspręsti ką toliau veiks gyvenime savo karjeros atžvilgiu.
Prieš keletą savaičių pasibaigusio UX/UI kurso grupės dalyvis, kuris po kursų drąsiai gali eiti dirbti įmonėje ir prisidėti prie dizaino komandų darbo, atsiliepė taip:
Man tai labai patiko, sužinojau daug naujo. Patiko namų darbai ir praktinės užduotys, jų buvo vidutiniškai, ne per daug.
Analizavome pavyzdžius. Pamatėme, kad tavo vieno pastebėtos problemos/įžvalgos nėra galutinės, svarbus darbas komandoje. Teorija buvo grindžiama praktiniais pavyzdžiais.
Manau tikrai labiau verta nei online kursai, nes vis tiek reikalingas bendravimas, atsiranda klausimai, ta pati analizė suteikia daug naudos. Liko tik pabaigti pradėtą portfolio. :)
Kodėl turėčiau pasirinkti „BalticTalents“ kursą?
Kursai visada tobulinami ir koreguojami, todėl kiekvienas kursas skirtingas. Turėsite galimybę žengti dar vieną žingsnį savo karjeroje ir pasiruošti portfolio, kurį galėsite naudoti darbo paieškose. Gausite grįžtamąjį ryšį apie savo atliekamas užduotis ne tik iš lektoriaus, bet ir iš kartu besimokančių kolegų, kas neabejotinai padės tobulėti. Geriausi studentai po kursų siunčiami į praktiką įmonėse, o kai kurie, net ir be praktikos jose, pradeda dirbti.
Kiek kursų jau įvyko? Kas pasiteisino? O kas ne?
Pačiam jau teko dalyvauti lektoriaujant dviejų grupių UX/UI kursams. Vienareikšmiškai pasiteisina viskas, kas susiję su praktinėmis ir papildomomis užduotimis. Taip pat pasiteisina bendras praktinis projektas, kurio kūrimo metu pavyksta pamatyti, kad gerų sprendimų tai pačiai problemai gali būti ne vienas ir ne du.