Keletas žodžių apie save?
Mios, naudotojų sąsajų dizainerė
Behance: https://www.behance.net/bijanti
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ingapaltanaviciute
Pinterest: https://www.pinterest.com/bijanti/
Facebook: https://www.facebook.com/bijanti
Pagal išsilavinimą esu daiktų dizainerė. Pieštukas, braižyba, medžiagiškumas buvo man įprasti įrankiai. Jau vėliau, ne akademinėje erdvėje, susipažinau su interaktyviu dizainu. Apčiuopiamus įrankius pakeitė pikseliai. Kasdien dirbu dėl to, kad internetas būtų dailesnis, patogesnis, efektyvesnis. Skaitmeninė aplinka ir jos formavimo metodai kinta taip greitai, kad vien įgūdžių šlifavimo nepakanka. Visos projekto kūrimo grandys, net jei jos neatrodo susijusios su tiesiogine užduotimi, yra vertos įsigilinimo, nes tai padeda pasiekti stiprius ir kryptingus rezultatus.
Dizaino kūrimo procesas nėra tik problemų sprendimas. Dizainas padeda papasakoti istoriją pasitelkiant vaizdą, garsą, judesį, jausmą. Visos priemonės pateisinamos, kol žinutė suprantama ne tik pačiam dizaineriui.
Kaip viskas prasidėjo?
Pabaigus studijas VDA, atsivėrė neaprėpiamos galimybės rinktis. Turėjau miglotą veiklos planą, ambicijų ir menką patirtį. Pusmetį migravau po įvairias kontoras, maketavau kalendorius su katinėliais ir darėsi vis liūdniau. Jei atvirai, mano pasitenkinimas savo specialybės pasirinkimu ritosi žemyn su kiekvienu maketu.
2011-aisiais mane pakvietė Gaumina. Interaktyvus dizainas man buvo nauja, nepažinta žemė. Nepaisant to, su didžiuliu pasitikėjimu ėmiau kepti interfeisus bei peštis su projektų vadovais. Nesupratau, ką darau ne taip, klupau, pykau. Pikseliavau detales, o bendras kontekstas buvo kažkur toli horizonte – nepažįstamas ir svetimas. Ilgainiui suvokimas, kad mano darbas nėra tik paveiksliukai ir stropus prototipų laikymasis, pradėjo stiprėti. Ėmiau gilinti žinias ir mėginau suprasti, kodėl vieniems sekasi daryti tai, kas jiems patinka, o kitiems ne. Kažkuriuo momentu tiesiog peržengiau nenorą klausti, pripažinau trūkumus. Kuo daugiau sužinojau, tuo labiau stiprėjo kokybinis filtras savo pačios atliekamam darbui. Stiprėjant darbams, sparčiai kilo pasitenkinimas tuo, ką darau.
Prie ko šiuo metu dirbi?
Šiuo metu gyvenu Helsinkyje. Pasikeitė aplinka ir kultūrinis klimatas, bet sritis išliko ta pati. E. sprendimų agentūroje Mios kuruoju grafinę ir kokybinę projektų dalį. Kasdienis mano darbas yra prototipų kūrimas, dizainas remiantis naudotojo patirtimi, vizualinė komunikacija. Loginiai mąstymo principai, kuriuos išsiugdžiau kaupdama UI patirtį, padeda rengiant fotosesijas, kuriant scenarijus. Iš pradžių nejauku, jautiesi lyg lįstum į svetimą kiemą. Vėliau pleti akiratį ir taikai tuos principus, kuriuos išties supranti. Juk kiekvienas vizualus kūrinys turi savo istorijos užuomazgą, kryptį ir epicentrą. Galiausiai visko, ką darome, esmė išlieka ta pati – sukurti estetiškas, patogias ir komunikuojančias patirtis bei produktus.
Konkretūs šių dienų darbai:
- Dermoshop.com – specializuotos suomių e. parduotuvės dizaino atnaujinimas. Tai didelis projektas, su kuriuo dirbdami nuolat susiduriam su techniniais iššūkiais. Po atnaujinimo tai bus responsive svetainė, su patogiu paieškos ir pirkimo procesu. Turiu vertingą galimybę dirbti su programuotoju. Iškart pasitikriname, kurie sprendimai efektyvūs ir kurie ne. Pirmiausia išsigryninam turinį, o dizaino ir realizavimo procesus taikom vienu metu.
- My 365 Days In Print – startup projektas. Tai žavios moters inicijuota idėja, turinti aiškią stilistinę viziją ir jautrų asmenišką pagrindą. Su šiuo projektu nepaprastai įdomu dirbti, nes jis priminė man tai, nuo ko pradėjau – popierių, pieštuką, tekstūrą. Galutinis produktas – knyga, tad renkam popierių, šriftus, pakuotę, pavadinimą ir būdus pasiekti auditoriją. Kartu kuriama ir internetinė svetainė.
- Mano ir Mios portfolio – batsiuvio bėdos dėl batų.
Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?
Turbūt vaikštinėjimas tais pačiais, pramintais ir pasiteisinusiais takais. Saugūs atsakymai nepadeda sukurti. Klausyti komplimentų malonu, bet tik konstruktyvi kritika išjudina. Todėl manau, kad svarbu periodiškai įstumti save į situaciją, kuri nepatogi, kelia baimę, kurios užduotis atrodo per sunki. Eksperimentuoti su įrankiais, metodais, erdvėmis. Jaučiuosi kaip Coelho tai sakydama, tačiau man ši pamoka brangi.
Ką palinkėtum kolegoms?
Panuobodžiauti :) Šis nuvainikuotas reiškinys dažnai atveda prie unikalių sprendimų.