#41 Penktadienio ekspreso su Mindaugu Stankaičiu

Keletas žodžių apie save?

mindaugasStudioLibre / ImpressPages, dizaineris
LinkedIn: lt.linkedin.com/in/mindaugasstankaitis
Behance: mindaugas
Twitter: @mindaugasstank
Pinterest: mindaugas25

Mindaugas. Dizaineris.

PSD. AI. HTML. GIF. UI. LGDA. VDA. IP. CSS.

Dieną gyvenu StudioLibre: išklausau klientų problemas, norus ir pageidavimus. Su kolegomis ieškau geriausio vizualinio, tekstinio, interaktyvaus sprendimo ir jį įgyvendinu. Dabar kvėpuoju dizaino studijos ritmu.

Per pietus galvoju apie ImpressPages. Tai Vilniuje sukurta, pasaulyje mylima atviro kodo turinio valdymo sistema. Kartu su komanda kūrėme ImpressPages nuo idėjos iki verslo. ImpressPages valdymas, sistemos dizainas, vizualinis identitetas – mano kūrybos rezultatas. Plačiau: https://www.impresspages.org/about-us

ImpressPages

Po pietų grįžtu į studiją, kur toliau bandau išspręsti skaitmeninio dizaino vizualinį rebusą. Mano įrankiai: popierius ir pieštukas, „design thinking“, dizaino ir „wireframe” programos, patirtis ir žinios.

Vakarais mėgstu vaikščioti ir klausytis audio knygų.

Kaip viskas prasidėjo?

Gyvenau Šakiuose. Lankiau Dailės mokyklą. Ir svajojau apie KŪRYBĄ. Vilniuje KŪRYBA tapo kūryba, kurios prireikia kiekvieną dieną. Kūryba, kuri yra kiekviename žingsnyje, kepant kiaušinienę ar kuriant naują svetainės valdymo metodą.

_DSC4793

Svarbiausias dizaino pamokas gavau dizaino studijoje MoiraVisuals. Čia išmokau pagrindinių grafinio dizaino principų, dirbti su „Adobe“ programomis. Pirmos skaitmeninio dizaino užduotys buvo kopijuoti gerai žinomų svetainių dizainus tam, kad suprasčiau, kaip sudėliotas internetinio puslapio dizainas, struktūra, kaip lygiuojasi pikseliai.

Paskui dirbau dizaineriu LRT televizijoje, „AproMedia“ studijoje ir kūrybos vadovu LaisvalaikioDovanos.lt projekte.

Prieš aštuonerius metus su bendraminčiais įkūrėme internetinio dizaino studiją „AproMedia“, kurioje gimė „ImpressPages“. Šiame projekte dirbu iki šiol.

impresspages-mindaugas-stankaitis copy

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu dirbu su kelių elektroninių parduotuvių struktūromis ir dizainais. Tokia dizaino studijos kasdienybė: išklausome kliento, suderiname užduotis, kuriame prototipus, juos taisome ir tobuliname, testuojame, kuriame dizainus.

Nuolat tobulinu UX žinias. Skaitau knygas, straipsnius. Pavyzdžiui, puikus sąrašas – A Book Apart. Stengiuosi suprasti, kaip ir kokius sprendimus priiminėja sistemų naudotojai ir svetainių lankytojai, kaip jiems galima daryti įtaką ir kokias galias turi dizainas.

Paskutinis smagus vakaro atradimas, berenkant informaciją kliento svetainės idėjoms – Awwwwards Pinterest Board. Dalinuosi, tinkama kolekcija įkvėpimui.

Kartu vis dar mokausi, koks šriftas geriau skaitosi, kokį HTML tag’ą parašyti. Ar kaip sutrumpinti idėją iki vieno sakinio ir ją parduoti klientui.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Naudingiausia pamoka, kurią išmokau – būti geru žmogumi.

Kelios įžvalgos, kurias išmokau ir naudoju kurdamas:

  1. Klausti „Kokią problemą sprendžiu?“. Dirbant dizaineriu, labai svarbu suprasti, kad kiekvienas grafinis sprendimas, tipografijos parinkimas, ar interakcijos sukūrimas privalo spręsti konkrečią problemą. Tai nėra dar viena gražesnė iliustracija, ar paveikslėlis, o konkretus raginimas naudotojui atlikti veiksmą, konkreti žinutė, kurią privalai perduoti. Kiekvieną kartą prieš pradedant darbą, stengiuosi savęs paklausti – kokią problemą sprendžiu, kokią žinutę turiu perduoti.
  2. „Dalintis“. Kuriant ImpressPages su kolegomis dalyvavome „DifferentEngine“ startuolių akseleratoriuje, kur dešimt startuolių turėjo galimybę išvystyti savo verslo idėją. Dalyvaudami supratome, kad vienas svarbiausių dalykų, pradedant savo verslą, yra ne produkto sukūrimas, bet verslo modelio pasitikrinimas ir prototipų paleidimas. Priešingai vyraujančiai nuomonei, kad kažkas gali pavogti tavo idėją, buvo pabrėžiama, kad kuo daugiau daliniesi idėja, pristatai prototipą, tuo vertingesnių įžvalgų gauni. Ir vargu, ar kas nors kitas mes savo veiklą ir puls įgyvendinti tavo „super“ idėjos.
  3. Klysti – gerai“. Tai bandymas atrasti naujus dalykus, tai drąsa daryti tai, kas nauja, tai, kas nepatogu. Nors tai labiau amerikietiškas požiūris, bet aš tikiu, kad jis pradės gyventi ir Lietuvoje.
  4. Kuo anksčiau testuoti“. Tikrai paprasta dalykas, bet taip dažnai pamirštamas. Vis dar matau kaip yra metus laiko programuojami „idealūs“ produktai, o tuomet paaiškėja, kad jų niekam nereikia.

ornamentas-mindaugas-stankaitis

Ką palinkėtum kolegoms?

Noriu palinkėti laiko. Laiko eksperimentams ir atradimams. Laiko, kai galima atrasti naujų idėjų. Kai galima išbandyti nebandytus spalvų derinius. Laiko sudėlioti 25 skirtingus vizualinius konceptus,  kad suprastum, jog pirmas pasirinkimas buvo teisingas.