Keletas žodžių apie save?
Vinted, produkto dizaineris
Asmeninė svetainė: jaloveckas.com
Twitter: @podo
Dribbble: podo
Linkedin: Giedrius Jaloveckas
Pabandysiu trumpai. Esu produkto dizaineris, developeris ir užkietėjęs kinomanas. Tikiu technologijų ir dizaino sąveikia, todėl bandau rasti balansą tarp abiejų. Paskutinius kelis metus dirbu „Vinted“, kur padedu vienai iš produkto komandų spręsti verslo ir naudotojų problemas, bei leadinu septynių produkto dizainerių komandą į gražesnį rytojų.
Kaip viskas prasidėjo?
Kiek atsimenu, visada domėjausi naudotojo sąsaja — pirmą kartą pamačius „Windows 3.11“, išvydus „Windows 95“ „Start“ meniu ar pakeitus „Winamp“ stilių, tačiau studijų laikais nukrypau į inžineriją ir programavimą. Turbūt tuo metu pajaučiau didžiausią egzistencinę krizę, kurią pavyko išspręsti išvažiavus mokytis į Daniją. Čia supratau, kad dizainas ir technologijos yra neatsiejami — jie visada šalia, kai sprendžiamos žmonių problemos.
Grįžęs į Lietuvą įsidarbinau „Apple“ programinės įrangos startuolyje „Jumsoft“. Čia, vadovaudamasis „Apple“ filosofija, tobulėjau toliau.
Prie ko šiuo metu dirbi?
Dienos metu esu užsiėmęs „Vinted“ reikalais — dirbu su saugumo ir pasitikėjimo klausimais, padedu spręsti monetizacijos ir išlaidų optimizavimo problemas, bei tobulinu įsisenėjusius programų užkampius. Taip pat galvoju apie „Vinted“ dizaino ir produkto dizainerių ateitį — kokį vaidmenį projektuose turėtų užimti produkto dizaineris, kaip „Vinted“ turėtų atrodyti po X metų, kokį procentą laiko turėtų užimti naudotojų sąsajos piešimas, kaip įtraukti produkto dizainerius į naudotojų apklausas, kaip gerinti produkto dizainerių bendradarbiavimą, ir t.t.
Vakarais dirbu prie slaptų užklasinių projektų, bei kartu su Mantu Sutkumi planuojam kitą „Patterns“ susitikimą.
Kokia yra brangiausia išmokta pamoka?
Brangiausias dalykas, kurį išmokau — nebandyti savęs sutalpinti į kažkieno apibrėžtą stereotipą. Besimokydamas dizaino pagrindų, iš aplinkinių sulaukdavau nemažai kritikos — „darydamas kelis dalykus, negali jų daryti gerai“, „programuotojas negali kurti gerų dizainų“, „dizaineriais gimstama, o ne tampama“. Kurį laiką atrodė, kad dizaineriai yra unikali žmonių rūšis, panaši į šiuo metu išpopuliarėjusius kreatyvus (Brad Frost iš jų linksmai pasijuokia).
Deja, taip nėra. Dizainas yra labai plati sąvoka, todėl dizainerių spektras irgi labai platus. Vieni daugiau piešia, kiti daugiau planuoja, treti daugiau filosofuoja, tačiau visi jie kuria sistemas, skirtas bendrauti su žmogumi. Galvodamas apie dizainą plačiąja prasme, supratau, kad dizainerių specializavimasis prieštarauja geresniems rezultatams. Tą tik patvirtina dizaino istorija – man visada suskamba dizainerių, kurie apjungė kelias skirtingas sritis, vardai: Buckminster Fuller, Charles/Ray Eames ar James Dyson. Todėl ir pats priėmiau sprendimą žvelgti universaliau ir esu ne tik dizaineris, bet ir developeris.
Ką palinkėtum kolegoms?
Išlipkite iš rėmų, apsižvalgykite aplink, ieškokite įkvėpimo jums mažiau suprantamuose dalykuose. Geriausi dizaineriai yra tie, kurie sugeba keisti požiūrius, surasti bendrų taškų ir juos sujungdami išspręsti tikras problemas.