#40 Penktadienio ekspreso su Justinu Bagdonu

Keletas žodžių apie save?

justinasNortal, naudotojų patyrimo dizaineris

Daugiau nei metus dirbu UX dizaineriu įmonėje „Nortal“. Būtent čia praplėčiau savo akiratį, ėmiau domėtis naudotojais ir jų poreikiais bei lūkesčiais. Anksčiau esu dirbęs tiek web dizaineriu, tiek su spauda, todėl mano akį visada užkabina įdomūs grafiniai sprendimai, ne tik internete, bet ir gatvėje. Kai kuriais žaviuosi, kiti gi rėžia akį neišlygiuotais tekstais ir elementais, kuriuos iškart pastebiu.

Laisvu laiku mėgstu piešti tiek tradiciniu būdu, tiek wacom planšete, žiūrėti filmus, serialus ir žaisti strateginius stalo žaidimus. Taip pat mėgstu sportuoti, o prieš pora metų pradėjau derinti mitybos įpročius, pamėgau gaminti.

Kaip viskas prasidėjo?

Nuo vaikystės mėgau piešti, lankiau dailės būrelį. Tais laikais nebuvo minčių apie piešimą kompiuteriu, nelabai buvo pasiekiamas internetas.

meska

Bet laikui bėgant, pradėjau domėtis informacinėmis technologijomis. Matyt, būtent kompiuteriai pastūmėjo stoti ir pabaigti Programų sistemų specialybę, tačiau, širdyje norėjosi kažko kito. Nusprendžiau tapti web dizaineriu. Žingsnis po žingsnio pradėjau judėti į priekį. Pradėjau nuo web dizainerio darbo, teko daryti visko: dėlioti mygtukus, gaminti Flash banerius, maketuoti lankstinukus, plakatus ir kitus su spauda susijusius dalykus ir net apipavidalinti troleibusą.

JB_portfolio_Page_19

Vieną dieną buvau paklaustas ar moku „karpyti“ dizainą? Pabandžiau, patiko. Dabar manau, kad kuriant internetines svetaines, HTML ir CSS žinios yra ganėtinai svarbus aspektas. Žinant jų galimybes, kartais lengviau priimti sprendimus dėl dizaino.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Pastaruoju metu daugiausia dirbu su valstybiniais projektais Omane. Šiuo metu tai konsoliduoto e. paslaugų teikimo savitarnos portalas („One Stop Shop“) bei virtualių serverių platforma valstybinėms institucijoms („Government Cloud“).

gcloud

Didžiausias iššūkis čia tampa perprasti kitos kultūros naudotojus ir jų patyrimus. Kartais tenka priimti sprendimų, kurių kitame projekte nepasitaikytų. Bendrai, jie turi keistą skonį, dažnu atveju jiems yra gražu tai, kas mums galbūt buvo gražu prieš dešimtmetį. Jau nesistebiu, kai jie sakosi, jog nori modernaus europietiško dizaino, parodo flat dizaino pavyzdžių, tačiau pamatę variantus vistiek prašo gradientų.

Kadangi arabų kalboje tekstas eina iš dešinės į kairę, kartais su šypsena tenka priimti tam tikrus lygiavimo sprendimus. Tai gana įdomi patirtis.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Čia matyt norėtųsi paminėti, jog reikia pasitikėti savimi ir visada siekti savo tikslo. Tikslo reikia siekti, o ne laukti kol jis pats atkeliaus. Dėl nepasitikėjimo savimi, laukimo, kad viskas savaime ateis, praradau naudingo laiko.

Ką palinkėtum kolegoms?

Linkiu džiaugtis savo darbu. Ir pieškite, kurkite ir visaip kitaip gražinkite pasaulį savo sukurtais nuostabiais darbais.