Prie ko šiuo metu dirbate?
Alius: Šiuo metu darbuojuosi su skandinavišku projektu, susijusiu su mokinių saugumu mokyklose. Sprendimas padės suvaldyti įvairias iškilusias krizines situacijas. Toliau suplanuoti nauji projektai energetikos, banko sektoriuose. Dar keli socialiniai projektai ir švietėjiškos veiklos. Šalia projektinės veiklos, tobulinu dizaino darbų procesus. Tai ir pamėginsiu papasakoti, kas yra dizainas @BA.
Apie patį procesą pasakojant paprastuoju budu, tai pasiruošiamųjų darbų metu mes išsiaiškinam ko nori klientas, kas yra end-useriai. Darome dizaino analizę. Jei tai naujas produktas/paslauga – ieškome gerųjų praktikų. Jei produktą atnaujiname – analizuojame, identifikuojame problemas. Kartais tenka pastudijuoti mokslinius tyrimus. Klientui pateikiame klausimyną, kuriame vienas pirmųjų klausmų yra ar klientas turi support desk’ą. Iš tokio tipo informacijos iškart pasimato problemos ir trikdžiai su kuriais susiduria galutinis naudotojas kasdieniuose savo darbuose. Projektą įsivertiname valandiniais rėžiais. Jei klientas gerai pasiruošęs, turime user-storius, arba juos paruošiame. Dizaineris daro daugybę spėjimų, kas turėtų veikti geriau. User-flow’us darome lygiagrečiai su wireframe’ais. Wireframe’ai pas mus būna mid/high fidelity, todėl jie yra suprantami visiems projekte dalyvaujantiems asmenims. Daugėja projektų kur šioje vietoje jau įtraukiami galutiniai naudotojai. Dirbu, kad šioje stadijoje atsirastų matavimo vienetai, pagal kuriuos galėtume pamatuoti ar dizaino iteracijos padeda naudotojui atlikti užduotis lengviau, ar ne. Po to seka klasikinis scenarijus – stilistikos paieška, moodboard’as, detalusis dizainas ir grafinės medžiagos paruošimas programuotojams. Nuo projekto specifikos priklauso, ar įtraukiam focus grupes, ar darom heuristinį eksperto įvertinimą. Šis procesas vyksta vienodai webui, apps’ams ar software’ui. Besikuriant dizaino komandai wireframe’ų darbus perėmė dizaineriai. Ir kolkas panašu, kad tai pasiteisino. Dizaineriai lanksčiai prisitaiko prie projekto planavimo modelio, ar tai būtų Agile, ar kitas iteracinis, ar waterfall’as.
Iš proceso subtilybių, dizainas yra įtraukiamas kaip įmanoma anksčiau į projektą. Vis dažniau tenka pristatyti užsakovams, įmonių vadovams ir akcininkams kas tokie esame ir kaip dirbame.
Rimas: Šiuo metu dirbu prie Skandinavijos rinkai skirtos buhalterinės apskaitos sistemos, skaitau user case’us, wireframe’inu būsimą sistemą, konsultuoju usability klausimais. Taip pat perdarinėju vienos Lietuviškos sporto federacijos web’ą.
Kristijonas: Prie puikių kolegų su kuriais esame komanda. Iš tiesų, esamuoju laiku mano darbų profilis labai platus. Galiu paminėti tris kertinius akmenis – įmonės identiteto sukūrimas ir paleidimas į platųjį pasaulį per skirtingus komunikacijos kanalus (video, spaudą, web‘ą). Kuriu vizualinius sprendimus, padedančius vystyti, spalvinti ir įkvėpti gyvybės įmonės vidinei komunikacijai. Ir žinoma, suteikiu formą, spalvą ir skonį istorijoms, kurias pasakojame pasauliui.
Eivinas: Šiuo metu dirbame prie bankinio projekto, kurio deja atskleisti jums negaliu. Petys petin su Giedriumi kuriame funkcionalius wireframe prototipus, kuriuos pristatome klientui susitikimo metu. Darbus pasiskirstome dalimis, dirbame savarankiškai pagal nustatytus valandinius rėžius. Kilus problemoms sprendimus stengiamės rasti patys, reikalui esant kreipiamės į vyriausiąjį komandos dizainerį. Dalyvaujame reguliariuose susitikimuose su projekto vadovu, kurių metu analizuojame atliktus darbus, prireikus nustatome pakeitimus, pasiskirstome tolimesniais darbais. Kas tam tikrą laiko tarpą drauge su projekto vadovu vykstame į banką susitikti su klientu. Pristatome projekto progresą, išklausome kliento nuomonę, diskutuojame, sužinome tolimesnę darbų eigą ir su entuziazmu judame pirmyn. Šiame bankiniame projekte itin didelis dėmesys yra skiriamas skirtingų naudotojų elgsenos scenarijų analizavimui bei grafinių sąsajų elementų praktiškumui užtikrinti.
Esu labai patenkintas suteikta galimybe dirbti prie tokio nestandartinio projekto, kuris kasdien verčia stūmėti save į priekį ir įgyti vis daugiau naujų žinių. Toliau mano planuose numatytas projektas susijęs su donoryste. Bus kuriama mobili aplikacija Android ir iOS platformoms, išsamesnių detalių taip pat atskleisti negaliu. Prie šio projekto dirbsiu vienas, manau tai bus puiki proga įvertinti savo kaip naudotojo sąsajų dizainerio galimybes. Nekantrauju sužinoti kokių dar iššūkių manęs laukia ateityje.
Giedrius: Šiuo metu dirbu prie dviejų projektų, vienas iš jų tai projektas vieno iš Lietuvos bankui. Tobuliname esamą bei kuriame naują funkcionalumą.
Kitas projektas programinės įrangos funkcionalumo ir dizaino sukūrimas. Programa skirta įvairiems gamybos procesams, moksliniams tyrimams stebėti. Duomenys surenkami įvairiais davikliais apdorojami ir pateikiami grafiškai gamybos operatoriui. Programinė įranga kokybiškai prognozuoja, identifikuoja ir įspėja apie galimus gamybos proceso neatitikimus ar nesklandumus ir leidžia jiems užkirsti kelią anksčiau laiko. Programa patogi jog operatorius gali modifikuoti skirtingus išdėstymus pagal tai kokius procesus ketina stebėti, todėl buvo nelengvas iššūkis kuriant prisitaikančias naudotojo sąsajas skirtingiems gamybos scenarijams.
O artimiausiu metu dirbsiu su web aplikacija laivybos sektoriui. Iš esmės tai bus laivų dalių, įrenginių prekybos aplikacija. Skirta palengvinti komunikaciją bei prekybos procesus tarp užsakovų ir tiekėjų.