Keletas žodžių apie save?
Metasite Business Solutions, vyr. grafikos dizainerė
Asmeninė svetainė: wellagain.lt
LinkedIn: www.linkedin.com/in/wellagain
Google+: +JulijaWellagain
Darbo pažymėjime parašyta „vyr. grafikos dizainerė“, kas IT įmonėje reiškia tinklalapių ir naudotojų sąsajų vizualinės dalies kūrėją, nors tai, ką darau Metasite Business Solutions apima daug daugiau veiklų ir sričių. Diplomas teigia, kad esu psichologė. Tai, tikriausiai, padeda kurti sistemas ir įrankius, kuriuos naudoja žmonės, nors sąmoningai šio pranašumo nepastebiu.
Bet į klausima „kas tu?“ dažniausiai atsakau: esu – ką darau, ir darau – kas esu.
Kaip viskas prasidėjo?
Praeito amžiaus pabaiga, aš pradinukė, tėtis iš magnetinės kasetės ant ZX Spectrum paleidžia grafinę programą, ir dideliais kvadratais kartu piešiam drugelį.
Mileniumas artėja, aš programuotojų būrely QBasic kalba rašau savo grafinę programą, kurioje dideliais kvadratais galima piešti drugelius.
Tinklalapius matau tik tuomet, kai po QBasic mokymų lieka laiko, ir LVJC (red. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras) darbuotojai įjungia internetą. O namie atrandu, kad Word programa moka daryti Save as web page. Atidarau rezultatą su Notepad, ir bandau iššifruoti, kaip veikia HTML.
Ir tada – ta-dam! Savo noru įstoju į VU psichologiją… Čia ši istorija galėjo ir baigtis net neprasidėjus.
Bet, laimei, ne visos paskaitos buvo įdomios, o kompiuterių salėje buvo internetas. Jo platybėse pasitaikęs žmogus pasirodė esąs tikras guru. Jis žinojo, kaip man atrodė, viską apie kompoziciją, tipografiką ir gerus tinklalapius. O paskui, kai internetą namuose turėjau ir aš, aš irgi atradau tas vietas, iš kurių jis citavo savo žinias apie kompoziciją, tipografiką ir gerus tinklalapius.
Todėl sistemiškai ieškojau tų „dizaineriškų“ žinių ir jas taikiau kiekvienai progai atsiradus. Darbai kažkokiu būdu rasdavo mane patys, o aš, savo ruožtu, stengdavausi nepraleisti progos mokytis.
Kai gavau klinikinės psichologijos magistro laipsnį (baigiamieji darbai, žinoma, buvo rašomi iš žmogaus elgesio internete), jau turėjau keletą metų dizainerės patirties – ir laisvai samdomos, ir nedidelėje kompanijoje. Klausimas, kuo būti, kažkaip išsisprendė pats.
Prie ko šiuo metu dirbi?
Šiuo metu Metasite dirbu prie savitarnos mūsų klientų klientams. Tai gana sudėtingas projektas, su daug ribojimų ir nemažai iššūkių, todėl antri metai yra ką veikt prie labai skirtingų dalykų: nuo detalaus prototipo kūrimo pirmiems testavimams su naudotojais, iki naudotojo sąsajos programavimo (esu net įkomitinus Java kodo). Patirtis rodo, kad tarpdisciplininės žinios padeda į problemas pažiūrėti nauju kampu, o skirtingų sričių sugebėjimai tikrai praverčia dirbant multifunctional komandoje.
Nors paprastai stengiuosi nedirbti darbo po darbo, jau keli metai labai lėtu tempu prisidedu prie vieno (kol kas neviešinamo) projekto, kuriam galiu daryti tai, ko neprireikia pagrindiniam darbe – piešti iliustracijas, kurti šriftą, ar projektuoti įsivaizduojamą pasaulį. Kad ir kaip lėtai viskas vyktų, labai tikiuosi, kad šis projektas išvys dienos šviesą, ir tuo pasauliu galėsim dalintis su kitais.
Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?
Ne visos nuomonės yra vienodai vertingos. Kai širdies gilumoje tiki tuo, ką darai, ir stengiesi daryti tai kaip įmanoma geriau, tuo jausmu ir reikia pasitikėti. Grįžtamasis ryšys yra labai svarbu norint neatitrūkti nuo realybės, judėti pirmyn ir tobulėti, bet kai kurios nuomonės tėra paviršutiniškos, subjektyvios ir tiesiog nekonstruktyvios, ir eikvoti savo energiją atsižvelgiant į jas tiesiog neverta. Čia, kaip ir visur, svarbiausia mokėti tas nuomones atskirti.
Ką palinkėtum kolegoms?
Nepraleisti progų mokytis iš kitų, ir leisti kitiems mokytis iš jūsų. Net jei tai ne jūsų sritis, net jei atrodo, kad jums gyvenime to niekada neprireiks – vieną dieną atsitiktinai sutiktas žmogus ar perskaitytas straipsnis gali nulemti tai, ar vaikščiosit ratais ieškodami sprendimo, ar padarysit ilgai lauktą persilaužimą.