Keletas žodžių apie save?
Frogsign, skaitmeninio stiliaus konsultantas, blogeris
Portfolio: frogsign.lt
Facebook: frogsignstudija
Twitter: @frogsign
LinkedIn: Marius frogsign
Google+: +Mariusfrogsign
Pinterest: frogsign
Internete daugelis mane pažįsta „frogsign“ vardu. Nepatikėsite, bet varlės visada traukė mano dėmesį. Atsimenu, kad kai buvau mažas turėjau minkštą žaislą – varlę, kuri man labai patiko. Kai supratau, kad man reikia interneto puslapio (tuo metu galvojau tik apie dizaino blogą), net neabejojau, kad žodis „varlė“, tiksliau angliškai – „frog“, turi būti pavadinime. Kita dalis – „sign“ (ženklas) – tai pat atsirado ne be priežasties. Kelio ženklas yra puiki metafora, nes jie atkreipia dėmesį ir informuoja bei nukreipia vairuotojus. Norėjau, kad mano blogas atliktų panašią funkciją besidomintiems skaitmeniniu dizainu.
Mane labiausiai įkvepia ryškiai apšviestos neoninės 1960-1970 metais sukurtos JAV restoranų iškabos. Jeigu būčiau fotografas, to laikotarpio automobiliu keliaučiau po JAV ir fotografuočiau tokias iškabas :) Be to, man labai patinka ir mane įkvepia Bauhaus (red. viena įtakingiausių modernizmo architektūros ir dizaino srovių) stilius. Taip, jis labai kertasi su neoninėmis šviesomis, bet būtent maždaug taip aš galėčiau apibūdinti savo požiūrį į dizainą. Norėčiau gyventi aplinkoje, kur ant vienos baltos ir tuščios sienos kabėtų ryškiai apšviesta restorano iškaba iš 60-ųjų.
Kaip viskas prasidėjo?
Viskas prasidėjo kai dar besimokydamas mokykloje, vyresnėse klasėse gavau pirmą kompiuterį su Windows 3.11, kuri, kiek atsimenu, turėjo keletą temų. Mėgdavau jas kaitalioti. Prieš tai turėjau kompiuterį su DOS, bet juodas ekranas su baltomis raidėmis paprasčiausiai kėlė depresiją, todėl Windows 3.11 aplinka man buvo lyg atgaiva. Truputėli vėliau atsirado internetas, pradėjau naudoti Macromedia Homesite ir Microsoft FrontPage ir kurti paprastus HTML puslapius. Aišku, tuo metu man tokie puslapiai atrodė įspūdingai.
Dar vėliau srities žinias gilinausi Oslo universitete. Mokiausi specialybėje, kuri sujungė savyje informatiką ir humanitarės krypties dalykus (psichologija, filosofija, dizainas ir pan.). Net pabaigęs mokslus, dabar kasdien stengiuosi bent valandą per dieną skirti online kursams. Juose galima įgyti daug naudingesnių žinių nei universitete. Internetas per greit vystosi, kad universitetai spėtų sukurti paskaitas.
Iš pradžių maniau, kad man įdomu kurti vien tik vizualinį stilių. Kiek vėliau supratau, kad naudinga išmokti ir front-end kodavimo, kuris padeda suprasti kaip technologijos leidžia pristatyti klientus internete.
Prie ko šiuo metu dirbi?
Prieš kurį laiką, nusprendžiau dirbti tik sau, kaip laisvai samdomas skaitmeninio stiliaus konsultantas. Tokiu būdu pats galiu rinktis su kuo bendradarbiauti, kokius projektus kurti. Pavyzdžiui, jeigu su užsakovu nerandu bendros kalbos, paprasčiausiai galiu atsisakyt bendradarbiauti. Kol kas toks gyvenimo būdas man patinka.
Šiomis dienomis (red. 2014 m. rugpjūčio pirmoji savaitė) dirbau prie uodas.lt (internetinio šeimos turgelio) gyvai vykstančių turgelių interneto puslapio patobulinimo ir darnistatyba.lt B2B statybų naujienų portalo „Wordpress“ temos pritaikymo kliento poreikiams. Stengiuosi ištobulinti savo frogsign.lt puslapį, skirdamas jam iki 1 val. per dieną. O mėgstamiausiam laisvalaikio projektui „100 kaukolių“ vis nelieka laiko.
Kaip supratote, kuriu skaitmeninį stilių ir interneto puslapius mažoms ir vidutinėms įmonėms. Paprastai, dauguma tokių klientų įsivaizduoja, kad jiems reikia puslapio atrodančio taip, tarsi būtų sukurtas 2005 metais. Didžiausias iššūkis paaiškinti, kad internetas greitai keičiasi, o interneto puslapio negalima sukurti ir pamiršti, kaip, sakykime, lankstinuko.
Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?
Man asmeniškai buvo sunkiausia suprasti, kad viskas ką darau priklauso tik nuo manęs. Tuo lengviausia įsitikinti, kai dirbi sau: užsidirbi tiek kiek darbų atlieki. Pajunti visišką laisvę ir pats valdai savo gyvenimą. Manau, kad kūrybingam žmogui tai būtina.
O kaip dizaineriui naudingiausia pamoka yra tai, kad online kursai labai padeda tobulėti ir kainuoja nebrangiai. Jei norėsite mano patarimo, sakyčiau, kad lynda.com ir CreativeLive yra geriausi: kalbant apie Lynda.com, labai patiko Before & After serija apie dizainą. Vienas mėgstamiausių jų autorių yra Deke McClelland, o CreativeLive – Ben Willmore.
Ką palinkėtum kolegoms?
Kolegoms galėčiau palinkėti dirbti prie jiems patinkančių projektų, rasti bendrą kalbą su klientais, gilinti žinias ir mėgautis darbu.